STATE SPORTS SCHOOL FOR CHILDREN AND YOUTH
of the Dnipro City Council (Ukraine)

Team Pages MDU'06 (season 2019-2020)

MAIN LINE-UP OF THE TEAM

MAIN LINE-UP OF THE TEAM

U15MDU'06

coach Oleg Volivach, Oleksandr Volivach

season 2019-2020

TEAM
Team MDU'06 Ukrainian Youth Football Supreme League

coach Oleg Volivach, asst coach Oleksandr Volivach

Myroslav Biliaiev

Igor Bondar

Ivan Bondarenko

Yaroslav Kolomoiets

Yehor Konovalov

Kyrylo Kostenko

Oleksandr Kosyi

Kostiantyn Kotov

Mykyta Krutous

David Lomidze

Matvey Mal'ko

Vladyslav Matiazh

Pavlo Mykhailets

Fedir Ostapenko

Mykyta Paramonov

Ivan Pasievin

Denys Pobihai

Maksym Sarin

Nazar Shpakovskyi

Illia Siemiekhin

Yan Stativa

Oleksandr Symonenko

Yaroslav Torop

Mykhailo Vorobiov

Maksym Zakharov

COMPETITION

Ukrainian Youth Football Supreme League U-16

ДЮФЛУ

TEAM
MDU'06, Championship of the city Dnipro

coach Oleg Volivach, asst coach Oleksandr Volivach

Ivan Bondarenko

Stanislav Buksha

Yaroslav Kolomoiets

Yehor Konovalov

Kyrylo Kostenko

Oleksandr Kosyi

David Lomidze

Yehor Lomov

Matvey Mal'ko

Vladyslav Matiazh

Mykyta Paramonov

Ivan Pasievin

Denys Pobihai

Maksym Sarin

Danylo Sribnyi

Oleksandr Symonenko

Mykhailo Vorobiov

TEAM
MDU'06, Championship of Dnipropetrovsk region U-14

coach Oleg Volivach, Oleksandr Volivach

Maksym Baluiev

Rostyslav Bezmaternykh

Myroslav Biliaiev

Igor Bondar

Danylo Hrynov

Kostiantyn Kotov

Mykyta Kravtsov

Mykyta Krutous

Pavlo Mykhailets

Fedir Ostapenko

Fedir Shcherbak

Mykhailo Shmehevskyi

Nazar Shpakovskyi

Illia Siemiekhin

Yan Stativa

Yaroslav Torop

Maksym Zakharov

TEAM

TEAM

coach Oleg Volivach

coach

asst coach Oleksandr Volivach

asst coach

Myroslav Biliaiev

10.01.2006

1st Jr. deg.
Igor Bondar

13.08.2006

3rd degrees
Ivan Bondarenko

26.10.2006

3rd degrees
Yaroslav Kolomoiets

25.01.2006

3rd degrees
Yehor Konovalov

20.06.2006

1st Jr. deg.
Kyrylo Kostenko

04.10.2006

3rd degrees
Oleksandr Kosyi

20.12.2006

3rd degrees
Kostiantyn Kotov

20.12.2006

3rd degrees
Mykyta Krutous

23.08.2006

3rd degrees
David Lomidze

28.10.2006

3rd degrees
Matvey Mal'ko

08.11.2006

3rd degrees
Vladyslav Matiazh

23.06.2006

Pavlo Mykhailets

30.08.2006

Fedir Ostapenko

05.10.2006

3rd degrees
Mykyta Paramonov

01.10.2006

Ivan Pasievin

05.04.2006

2nd Jr. deg.
Denys Pobihai

08.01.2006

Maksym Sarin

26.09.2006

1st Jr. deg.
Nazar Shpakovskyi

06.12.2006

Illia Siemiekhin

26.08.2006

3rd degrees
Yan Stativa

01.06.2006

1st Jr. deg.
Oleksandr Symonenko

04.10.2006

Yaroslav Torop

28.12.2006

3rd degrees
Mykhailo Vorobiov

18.01.2006

Maksym Zakharov

21.06.2006

Stanislav Buksha

28.02.2006

2nd degrees
Yehor Lomov

30.11.2006

2nd degrees
Danylo Sribnyi

08.04.2006

2nd degrees
Maksym Baluiev

01.09.2006

1st Jr. deg.
Rostyslav Bezmaternykh

10.08.2007

1st Jr. deg.
Danylo Hrynov

09.02.2006

Mykyta Kravtsov

03.07.2007

Fedir Shcherbak

03.04.2007

3rd degrees
Mykhailo Shmehevskyi

17.11.2006

3rd degrees

season 2018-2019

3
Бронзовый призер Odessa Cup ЛТ-2019, U-13 (2006 г.р.)

season 2017-2018

Новый год в Камелот'06

season 2016-2017

IV место в Чемпионате Днепр. обл. и III место в командном зачете

Department of Humanitarian Policy of the Dnipro City Council
  • Education
  • Cultural Life
  • Sports
  • Youth

Everything that unites the city of Dnipro!

Designing and Website Development: dsportschool@gmail.com